איך ליצור בחנות מסלול מכירה שמגדיל מכירות ?

כשאתם מתכננים את עיצוב החלל בחנות, חשוב להביא בחשבון את האנשים שעבורם החנות מיועדת– כלומר, הלקוחות.
כדי למשוך לקוחות לחנות, לעודד אותם להישאר ולהסתובב בה וכמובן לרכוש כמה שיותר, תוכלו להיעזר בכמה כללים פשוטים לעיצוב המבוססים על הרגלי קניה בדוקים
.

קבלו  4 עקרונות שיעזרו לכם לתכנן את מסלול ההליכה של הלקוחות שלכם בחנות, כדי שאלה יגיעו בדיוק לאזורים שאתם רוצים

שטח הפחתת לחץ 

הנטייה הטבעית של בעלי חנויות רבים היא לרצות להעמיס כמה שיותר סחורה, פריטים חדשים, ושילוט של מבצעים באזור הכניסה לחנות, אך למעשה זוהי טעות גדולה!

השטח בכניסה לחנות (בערך מטר וחצי בחנות קטנה-בינונית ועד 3.5 מטר בחנות גדולה), ידוע כאזור הפחתת לחצים שבו הלקוחות מתאקלמים ו'סופגים' את האווירה והמראות. לכן, ההמלצה היא לעצב את שטח הכניסה בסגנון מרווח ומינימליסטי, שמקנה לקונים תחושת מרחב מזמינה. אחד הפתרונות הוא שימוש בסטנדים  קלים ואווריריים המציגים פריטים נבחרים בכניסה

יצירת מסלול

מחקרים מראים שבמדינות שבהן נוהגים בצד הימני של הכביש, כמו בישראל וארה"ב, הלקוחות בחנויות מתקדמים באופן דומה, כך שהנטייה של רובם היא לנדוד מהכניסה לצד ימין של החנות. לפיכך, בעת תכנון המבנה של החנות מומלץ ליצור לקונים מעין מסלול קניה שיוביל אותם לאורך החנות מימין לשמאל.
בצד ימין, כלומר נקודת ההתחלה, מומלץ להציג את המבצעים ו/או הפריטים הנבחרים, ואילו בצד שמאל, כדאי למקם את הקופה שאליה יגיעו בסוף הקניה

יצירת מרחב אישי 

בתכנון החנות יש להביא בחשבון את נוחות הלקוחות בזמן שהם הולכים בין המדפים, ולזכור שחלקם יכנסו לחנות עם עגלות תינוקות או כסאות גלגלים.
כדי לאפשר לכולם להסתובב בחנות בנוחות ולהגדיל את הסיכוי שיישארו יותר זמן, חשוב לתכנן עיצוב מרווח ונטול מכשולים. לשם כך תוכלו להיעזר במגוון שיטות לחסכון במקום כמו מערכות תצוגה בסגנון חריצים שמאפשרות לנצל יותר שטח תליה וליצור יותר מרחב ללקוחות.

בהירות

רוב האנשים בימינו עסוקים ואין להם יותר מדי זמן או סבלנות להסתובב ולהתאמץ למצוא סחורה או לשאול שאלות לגבי מחירים ומבצעים. לכן מומלץ להיעזר  בשילוט ברור ומסודר שיספק לקונים את כל המידע הנדרש בצורה ברורה ונגישה ויחסוך להם זמן וטרחה.